Tokarki

Sterowane numerycznie obrabiarki są współcześnie standardem każdego nowoczesnego parku maszynowego. Maszyny CNC przyspieszają wykonanie zlecenia i zwiększają efektywność całej linii produkcyjnej. Dlatego stały się niezastąpionym narzędziem pracy. Tokarki sterowane numerycznie z naszej oferty z pewnością spełnią wszelkie wymagania. Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertą.

Zastosowanie tokarek uniwersalnych

Z pomocą tokarek obrabiamy wszelkiego rodzaju materiały, takie jak metal czy inne tworzywa. W efekcie ich pracy powstają złożone i precyzyjne przedmioty. Proces technologiczny tokarki dzieli się na obróbkę zgrubną (usuwaniu naddatku materiału), kształtującą (naddatki zostawia się w miejscach przeznaczonych do dalszej obróbki) oraz wykańczającą (osiąga się dzięki niej najniższą możliwą chropowatość oraz wysoką klasę dokładności). To sprawia, że urządzenia te stały się wszechstronnymi narzędziami pracy. Sprawdzają się zarówno w małych warsztatach, jak i dużych fabrykach. Można je znaleźć w niemal każdej branży zajmującej się produkcją.

Tokarki uniwersalne – zalety

Automatyzacja pracy, precyzja oraz bezpieczeństwo użytkowania to najważniejsze atuty nowoczesnych tokarek. Poza tym niektóre modele odznaczają się sporą mocą, przez co tokarki uniwersalne są w stanie wykonać obróbkę każdego tworzywa w rekordowym czasie. Nie mniejsze znaczenie ma nieograniczona niczym elastyczność procesu toczenia. Przy odpowiednim użyciu tokarek w procesie technologicznym uzyskuje się niespotykane efekty wykonawcze.

Tokarka uznanej na świecie marki

Za jakość i niezawodność w dużej mierze odpowiada producent maszyn. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem zakładu produkcyjnego są tokarki sterowane numerycznie, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić do oferty wyłącznie znane marki o znaczącej pozycji na rynku. To dla naszych klientów gwarancja pozyskania sprzętu wysokiej jakości, które sprawdzą się nawet przy intensywnej eksploatacji.

Zwracamy szczególną uwagę na tokarki DMG Moriseiki oraz EMCO. Do ich zalet należy zaliczyć wydajność oraz elastyczność pracy. Ponadto są stosunkowo łatwe w obsłudze w relacji do efektów ich pracy. Tym, co szczególnie je wyróżnia, jest modułowy system z nowoczesnymi komponentami, które dopasowuje się do indywidualnych potrzeb obróbki. Dzięki temu tokarki DMG Moriseiki i EMCO stanowią jedne z najpopularniejszych narzędzi pracy w każdym warsztacie.

Oprócz tego polecamy uwadze klientów tokarki EMCO z napędzanymi narzędziami i sterowaniem osi Z. Na ich korzyść przemawia bardzo dobra relacja ceny do jakości oraz duża moc. Realizują wiele funkcji technologicznych, a przy tym nie sprawiają żadnych problemów w programowaniu. Tokarki EMCO cechują się też wysoką żywotnością nawet w wykonawstwie skrajnie skomplikowanych warunkach technologicznych, o które nieciężko w Narzędziowni Łucznik.