Frezarki

Frezarki są jednym z nieodłącznych elementów wyposażenia każdej hali produkcyjnej Narzędziowni. Dzięki nim można podjąć się obróbki skrawaniem niemal dowolnego materiału. Frezarki sterowane numerycznie radzą sobie równie dobrze z metalem, tworzywami sztucznymi i metalami kolorowymi. Dlatego też znajdują zastosowanie w różnych branżach przemysłu oraz produkcji. Używamy frezarek o podwyższonych parametrach dokładności obróbki głównie DMG, Bridgeport.

Frezarki uniwersalne – budowa i przeznaczenie

Typowa frezarka umożliwia ruch w pionie lub poziomie. Poza tym istnieją jeszcze tzw. frezarki specjalistyczne. Służą one przede wszystkim do kół zębatych czy gwintów. Najpopularniejszym rodzajem są jednak frezarki uniwersalne. Rozpowszechnienie wynika z jednego prostego faktu: umożliwiają ruch w kilku osiach, przez co nie mają ograniczeń przestrzennych. Pozycjonują narzędzia w pełnym zakresie pola obróbczego.

Standardowa frezarka składa się z wielu elementów, w tym wrzeciona pionowego i/lub poziomego, mechanizmu skrętu osi wrzeciona, belki wspornikowej, zespołu posuwu, korpusu maszyny i urządzeń peryferyjnych. Do tego dochodzi jeszcze oprzyrządowanie specjalne. Skomplikowana, wieloelementowa budowa jest jednak wymagana, aby proces odbywał się w optymalny i uniwersalny sposób.

Zalety frezarek CNC

Frezowanie opiera się na wierceniu oraz skrawaniu. Używane jest do tego narzędzie tnące a zasada działania oparta jest na wieloosiowym posuwie skrawającego narzędzia rotacyjnego. W efekcie procesu powstają bardzo różne przedmioty: od skomplikowanych kształtów korpusów przez elementy wyposażenia samochodów samolotów, aż po implanty stosowane w chirurgii. To możliwe dzięki zaletom frezarek sterowanych modułami CNC, do których zalicza się:

  • wysoką wydajność,
  • przystosowanie do ciągłej pracy,
  • powtarzalność działania,
  • przyspieszenie pracy,
  • zmniejszenie kosztów produkcji,
  • uniwersalność zastosowań.

Wystarczy jedna osoba, aby nadzorować pracę nawet kilku frezarek jednocześnie, dzięki samodzielnej automatycznej pracy maszyn. Wystarczy je wcześniej zaprogramować, aby bez wad powtarzały zadanie dla końcowego efektu.

Marki frezarek sterowanych numerycznie w naszej ofercie

W naszym asortymencie można znaleźć maszyny pochodzące od uznanych producentów. Wśród nich znajdują się chociażby frezarki DMG Moriseiki, Bridgeport. Są znane ze swojej niezawodności, konstrukcji monoblock i duoblock oraz stosunkowo niewielkich wymiarów. Frezarki DMG Moriseiki zalicza się do jednych z najpopularniejszych urządzeń na całym świecie Bridgeport sztywność konstrukcji maszyn i szybkość obróbki. Warto dodać, że rozwiązania technologiczne producenta maszych maszyn zapewniają podwyższone parametry obróbcze.

Polecamy też uwadze frezarki Bridgeport. Ich popularność opiera się na wysokiej jakości oraz doskonałej cenie. Zapewniają dobrą dostępność do obszaru roboczego. Frezarki Bridgeport mają wysokowydajne wrzeciona oraz zaawansowane systemy narzędzi, które czynią je niezastępowanymi w produkcji narzędziowej. Zachęcamy w związku z tym do kontaktu telefonicznego lub mailowego, podczas którego przedstawimy szczegółową ofertę. Przy okazji odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wysyłki czy terminów realizacji zlecenia, na bazie stosowania obrabiarek CNC.