Producent form wtryskowych

Forma wtryskowa należy do dość skomplikowanych narzędzi. Przede wszystkim musi spełnić szereg wymagań dotyczących procesu. Tylko doświadczone i dobrze wyposażone przedsiębiorstwa potrafią stworzyć formy wtryskowe do metalu, plastiku, gumy lub szkła odpowiedniej jakości. Polecamy usługi Narzędziowni Łucznik w tym zakresie.

Budowa i zastosowanie form wtryskowych

Ze względu na swoją budowę, formy wtryskowe zalicza się do narządzi precyzyjnych. Wymagają one bardzo dokładnego wykonania, które nie pozostawia żadnego miejsca na błędy. Konstrukcja form składa się z:

  • jednego lub więcej gniazd formujących,
  • układu wlewowego, chłodzenia i wypychania wypraski,
  • systemów i kanałów wtryskowych,
  • elementów prowadzących, pozycjonujących oraz ustalających połówki formy,
  • obudowy,

a także napędów płyt i segmentów. Dzięki tym częściom formy wtryskowe do plastiku czy metalu, gumy lub szkła nadają się do uformowania wyrobów odzwierciedlających kształt gniazd poprzez wypełnienie ich płynnym materiałem. Poza tym służą do równomiernego, efektywnego odprowadzania ciepła i gazów. Kolejną funkcją, jaką spełniają oferowane elementy, jest usuwanie wyprasek w możliwy do powtarzania oraz szybki sposób czasem zautomatyzowany sposób obsługi formy.

Materiały na formy wtryskowe

Formę produkuje się z kilku rodzajów metalu. Wynika to z różnic wytrzymałościowych oraz rodzaju wtrysku i materiału wtrysku. Rodzaj materiału ma ogromny wpływ na trwałość narzędzia czy jego zdolność wypełnienia formy tworzywem. Od tego zależy też jakość wyrobu finalnego. Formy wtryskowe do metalu produkuje się najczęściej z konstrukcyjnych stopowych stali węglowych ze względu na ich doskonałą obrabialność i wytrzymałość termiczną. Stosujemy w swoich wyrobach stale proszkowe różnych producentów. Z kolei oprawy wkładów formujących powstają ze stali o oznaczeniu 1.2312, która cechuje się dobrą skrawalnością. Twardość na poziomie do 60-650 HRC zapewnia odpowiednią trwałość narzędzia. Formy wtryskowe do plastiku, metalu, szkła, gumy to złożone produkty. Dlatego każdy element wymaga oddzielnej uwagi i zastosowania innych technologii wykonawczych.

Doświadczony producent form wtryskowych

Narzędziownia Łucznik funkcjonuje na polskim rynku już od wielu lat. Utrzymujemy wysoką jakość wykonania poprzez dostosowanie oferty do potrzeb Klientów oraz ciągłe inwestowanie w nowoczesny park maszynowy. Zapewniamy też terminowość realizacji powierzonych nam zadań. Produkcja form wtryskowych w naszym wykonaniu dzieli się na kilka etapów. Na początku wykonujemy projekt (2D oraz 3D) przy użyciu specjalistycznego oprogramowania. Następnie przystępujemy do opracowania wstępnej koncepcji formy w porozumieniu z naszym klientem. Na tej podstawie tworzymy narzędzie. Samo wykonanie formy nie jest końcowym etapem współpracy z odbiorcom. Zajmujemy się i uczestniczymy we wstępnych próbach oraz dopracowaniem po nich wyrobu, jeśli okaże się to niezbędne dla całego projektu. Dopiero wtedy decydujemy się na końcowe próby już u Klienta. Wszystko aby uzyskać pełną satysfakcję naszego klienta.

Wycena produkcji form wtryskowych

Nasz cennik zależy przede wszystkim od rodzaju formy wtryskowej, jaką mamy wykonać. Więcej informacji na ten temat udzielamy podczas rozmowy Romów z klientem.

Zainteresowanych profesjonalnymi formami wtryskowymi do metalu zachęcamy więc do skontaktowania się z nami telefonicznie bądź mailowo. Przybliżymy zasady współpracy oraz odpowiemy na każde Państwa pytanie, doradzimy i pomożemy.